Pražský Pankrác

Panorama Hotel Prague se nachází v jedné z nejdůležitějších obchodních čtvrtí města. Část, kterou si oblíbilo mnoho významných mezinárodních společností, se může pochlubit pražským kongresovým centrem, výborným dopravním spojením, stanicí metra a parkem na Vyšehradě, který je ideálním místem pro dlouhé letní podvečery.

Pankrác je skvělým výchozím bodem pro objevování pražských památek po skončení vaší schůzky či jednání. Pár metrů od hotelu se nachází stanice metra C spolu s nákupním centrem Arkády Pankrác, odkud se snadno dostanete do centra města (4 zastávky metrem). Přečtěte si několik našich tipů, co podniknout ve svém volném čase.

Pankrac, Prague 4

Navštivte Pražský hrad

Pokud budete mít chvíli volna, rozhodně si nenechte ujít Pražský hrad. Jedná se o jeden z největších středověkých hradních komplexů na světě. K dispozici jsou dokonce zkrácené prohlídky pro ty z vás, kteří nemají času nazbyt, ale nechtějí o návštěvu tohoto skvostu přijít. V případě, že máte více volného času, je určitě na místě zvolit delší prohlídkový okruh, díky kterému projdete celý komplex včetně Baziliky sv. Jiří, Zlaté uličky, Daliborky, Starého královského paláce a Katedrály sv. Víta.

Prague Castle

Připojte se k jedné z
komentovaných prohlídek

Existuje snad lepší způsob, jak si protáhnout nohy po dni plném sezení během jednání, než se připojit k jedné z pěších prohlídek města s průvodcem? Naši recepční vám rádi poradí s výběrem – v nabídce jsou mimo jiné prohlídky s průvodcem zdarma (fungují na základě „spropitného“ pro průvodce), komentované prohlídky hradu a mnoho dalších.

Prague streets

Projděte se po
Karlově mostě

Nejznámnější památkou Prahy je pravděpodobně Karlův most přes řeku Vltavu, jenž nabízí nádherné výhledy, spoustu historie (postavený byl již v roce 1402) a dokonce na něm najdete i sochu, která přináší štěstí.

Charles Bridge

Vyzkoušejte
české pivo

Praha je známá svým prvotřídním pivem, ale všechny jeho druhy určitě nebudete schopni vyzkoušet během jedné návštěvy. Abyste si udělali alespoň obrázek o tom, jaké pivo se v Praze vaří, doporučujeme navštívit Pražské muzeum piva, kde nabízí mimo jiné degustaci 5 vzorků piva dle vašeho výběru. Pokud vám to vaše časové možnosti dovolí, určitě zavítejte do některé z městských pivnic. Jednou z nich je například pivnice U Fleků s tradiční atmosférou a vybavením.

Beers

Prohlédněte si
muzeum moderního umění

Ti z Vás, kteří rádi tráví svůj volný čas obohacováním svého intelektu, nesmí vynechat návštěvu Veletržního Paláce. Muzeum, které je zde umístěno, má ve své sbírce díla od takových mistrů, jako například Van Gogh a Picasso, ale také velké množství českých děl moderní doby.

Modern Art

Objevte
pražskou židovskou čtvrť

Zavítáte-li na Staré město, určitě byste neměli opomenout návštěvu Židovského muzea. Praha je městem s bohatou židovskou historií a její kolekce 6 památek a synagog je velmi dobře zachovalá. Kromě toho je k vidění také velké množství židovských artefaktů.

Synagogue jubilaire in Prague